Rubriky:

Atletika

Škrobáková zlepšila v Kladně svůj český rekord na 100 m překážek

5. července 2009 15:04 - KLADNO

Atletka Lucie Škrobáková vytvořila při třetím kole extraligy v Kladně český rekord v běhu na 100 metrů překážek. Halová vicemistryně Evropy z Turína zaběhla čas 12,73 sekundy, čímž vlastní maximum z loňského mistrovství republiky zlepšila o plné dvě desetiny.

 

Luděk Svoboda

Škrobáková má v letošní sezóně výbornou formu. Pod třináct sekund se dostala hned několikrát a svému rekordu se na setinu přiblížila na novém mistrovství Evropy družstev v Leirii. Také v pátek při Zlaté lize v Oslu své maximum atakovala, tehdy ještě rekord odolal prý i vinou špatné startovní reakce.

V neděli vyšel Škrobákové závod naprosto ideálně a skvělým výkonem se zařadila na čtvrté místo aktuálních světových tabulek společně s Američankou Daniellou Carruthersovou. V Evropě je česká překážkářka nejrychlejší.

"Už v minulých závodech bylo vidět, že forma je dobrá. A dneska to konečně vyšlo," řekla rekordmanka. V Oslu jí závod nevyšel, prohrála tam právě s Carruthersovou. "Utekla mi po startu a já ji dobíhala. Mám raději takovéto sólo závody," uvedla překážkářka, která dala extralize přednost před původně plánovaným úterním mítinkem v Lausanne. Svou účast ve Švýcarsku ale ještě definitivně nezrušila.

I přesto byla Škrobáková výkonem za podpory větru 0,8 metru za sekundu překvapená. "Už při rozcvičování časy napovídaly dobrému výkonu. Věděla jsem, že mám na rekord, ale takový výkon jsem skutečně nečekala. Věřila jsem si maximálně na 12,80," prohlásila sedmadvacetiletá závodnice USK Praha.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika