Triatlonista Aernouts těsně porazil v Brně Ospalého

BRNO

Až závěrečný spurt v pavilonu P na Brněnském výstavišti rozhodl o vítězství Belgičana Barta Aernoutse nad nejlepším českým triatlonistou Filipem Ospalým v závodě Evropského poháru Ekol Superprestige. Domácí obhájce prvenství proběhl cílem o 1,7 sekundy později. Závod žen vyhrála Ukrajinka Julia Sapunovová, nejlepší česká triatlonistka Vendula Frintová po defektu v cyklistické části ztratila téměř čtyři minuty a skončila šestá.

Po úvodní plavecké části v řece Svratce se od hlavní skupiny odpoutala trojice Ospalý, Aernouts a Novozélanďan Ryan Sissons, který ale v běžecké části ztratil brzy s lídry kontakt. "V chladném počasí jsem spoléhal na spurt, ve kterém byl ale soupeř rychlejší," uvedl Ospalý.

Smůlu měl další český triatlonista Martin Krňávek, který měl stejně jako Frintová v cyklistické části defekt. Ztrátu už nedohnal a skončil až ve čtvrté desítce výsledkové listiny.

Závod Evropského poháru v triatlonu Ekol Superprestige v Brně:
Muži: 1. Aernouts (Belg.) 1:48:03,2, 2. Ospalý (ČR) -1,7, 3. Sissons (N. Zél.) -56,8.
Ženy: 1. Sapunovová (Ukr.) 2:04:25,5, 2. Lehtonenová (Fin.) -20,7, 3. Prystajková (Ukr.) -1:15,1.