Hvězda osmistovky Jelimová prohrála na národním šampionátu

Loňské suverénce osmistovky Pamele Jelimové se nepodařilo získat v Nairobi domácí titul. Tři týdny před světovým šampionátem v Berlíně porazila olympijskou vítězku ve strhujícím souboji úřadující mistryně světa Janeth Jepkosgeiová časem 1:59,31. Jelimová byla o 18 setin pomalejší.

"Prohrála jsem, ale do mistrovství světa mám ještě čas se zlepšit. Ukázalo se, že mám problém s finišem a s rychlostí, chce to ještě pořádně zapracovat, abych byla v Berlíně na stupních," řekla Jelimová.

Dvacetiletá běžkyně byla senzací loňské sezóny. Vyhrála třináct finálových závodů včetně toho olympijského a v seriálu Zlaté ligy zůstala jedinou neporaženou atletkou, což jí vyneslo jackpot milión dolarů. Hned čtyřikrát běžela rychleji než za minutu a 55 sekund a začalo se o ní hovořit o možné pokořitelce letitého světového rekordu Jarmily Kratochvílové. V srpnu v Curychu dosáhla Jelimová třetího času všech dob 1:54,01 a k 25 let starému výkonu české běžkyně se přiblížila na 73 setin.