Rubriky:

Atletika

Živě

Brazilská atletka přišla o MS kvůli dopingu tréninkových kolegů

8. srpna 2009 11:36 - RIO DE JANEIRO

Dopingový skandál pěti brazilských atletů připravil o účast na mistrovství světa v Berlíně i jejich tréninkovou kolegyni, třebaže ta pozitivní výsledek zkoušky neměla. Svaz poslal ze soustředění v Německu domů i členku sprinterské štafety Evelyn Santosovou, která se připravovala v témže tréninkovém kempu jako přistižená pětice.

Všichni sportovci, v jejichž krvi byla nalezena nedovolená látka EPO, už dostali trest zákazu činnosti na dva roky. Sprinteři Bruno Barros, Jorge Sena, běžkyně Josiane Titová, Luciana Francaová i sedmibojařka Lucimara Silvestreová se vzdali možnosti otestovat vzorek B a souhlasili s automatickým dvouletým distancem.

Odpovědnost za kauzu na sebe vzal jejich trenér Jayme Netto, který se přiznal k tomu, že atletům doping sám aplikoval. Brazilští funkcionáři pozastavili závodní činnost i jeho dalšímu svěřenci Rodrigu Bargasovi, jenž se na světový šampionát nekvalifikoval.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.