Druhý dopingový případ na MS, nigerijská atletka měla nález na anabolika

BERLÍN

Na mistrovství světa v atletice se objevil druhý dopingový případ. Nigerijská reprezentantka Amaka Ogoegbunamová měla po úterním semifinálovém běhu na 400 metrů překážek, v němž byla diskvalifikována, pozitivní test na anabolický steroid metenolon. V pátek to oznámila mezinárodní federace IAAF.

Ilustrační foto

Ogoegbunamová měla v Berlíně běžet ještě štafetu na 4x400 metrů, do které už ale nenastoupí, protože jí byla pozastavena činnost.

Devatenáctiletá atletka podle mluvčího IAAF Nicka Daviese ani nepožádala o analýzu kontrolního vzorku B. Nyní jí hrozí dvouletý zákaz startů.

V pondělí obsadila Ogoegbunamová ve svém rozběhu čtvrté místo těsně za českou rekordmankou Zuzanou Hejnovou a časem 55,80 sekundy si vytvořila osobní maximum.

V Berlíně už byl přistižen při dopingu marocký vytrvalec Džamal Šatbí, jenž po postupu do finále závodu na 3000 metrů překážek odevzdal pozitivní vzorek na clenbuterol.