Rubriky:

Atletika

Překážkář Liou Siang bude po více než roce závodit

12. září 2009 12:35 - ŠANGHAJ

Čínský překážkář Liou Siang se chystá na první závod po více než roce. Comeback po vleklém zranění achillovky si olympijský vítěz z Atén 2004 naplánoval na 20. září, kdy se postaví na start stodesítky v domovské Šanghaji. Start šestadvacetileté atletické hvězdě povolil domácí svaz po posledních uspokojivých vyšetřeních.

Bývalý světový rekordman se naposledy na dráze objevil na loňské olympiádě v Pekingu, ale tehdy tam ke zděšení domácích fanoušků ani nenastoupil k opakovanému rozběhu. Čínský sportovní idol se pak po dlouhých diskusích o způsobu léčby podrobil v prosinci operaci ve Spojených státech amerických a po rekonvalescenci začal teprve v červenci s lehkým tréninkem v tretrách. Nestihl ani obhajovat titul na mistrovství světa v Berlíně.

Avizovaný návrat Liou Sianga přišel vhod pořadatelům mítinku, kteří na poslední chvíli přišli o účast nejrychlejšího muže planety Usaina Bolta. Světový rekordman ukončí sezónu po Světovém atletickém finále v Soluni, asijské turné kvůli únavě odřekl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika