Běžkyně Pichrtová vyhrála neoficiální MS v maratónu do vrchu

Běžkyně Anna Pichrtová vyhrála v rakouském Söllu v novém traťovém rekordu závod World Challenge v běhu do vrchu na maratónské trati. Klasickou vzdálenost 42.195 metrů, kterou však tvoří i stoupání s převýšením 1900 m a klesání 700 m, zvládla za 3:28:57 hodiny. Šestatřicetiletá Pichrtová obhájila neoficiální titul mistryně světa v této disciplíně, vloni jej získala v anglickém Yorkshire Dales.

Česká specialistka na vrchařské závody porazila o 26 sekund Rusku Jevgeniji Danilovovou. Závod mužů vyhrál Švýcar Marc Lauenstein a časem 3:06:20 rovněž vylepšil traťový rekord, který od loňska držel Novozélanďan Jonathan Wyatt. Ten v sobotu skončil druhý.

World Challenge v běhu do vrchu na maratonské trati (neoficiální mistrovství světa) v rakouském Söllu:
Muži: 1. Lauenstein (Švýc.) 3:06:20, 2. Wyatt (N. Zél.) 3:12:05, 3. Lightfoot (Brit.) 3:14:05.
Ženy: 1. Pichrtová (ČR) 3:28:57, 2. Danilovová (Rus.) 3:29:23, 3. Frostová (N. Zél.) 3:33:21.