Rubriky:

Atletika

V elitní desítce Atleta roku je letos pět nováčků, nechybějí Špotáková a Šebrle

27. října 2009 14:57 - PRAHA

Tradiční anketa o nejlepšího atleta roku již zná konečné pořadí, vítěz či vítězka 47. ročníku ale bude vyhlášen až v sobotu 7. listopadu při slavnostním galavečeru v pražském hotelu Ambassador. V desítce nejlepších nechybí vítězka dvou předchozích ročníků oštěpařka Barbora Špotáková, poprvé od roku 2001 mezi elitou schází diskařka Věra Cechlová.

Špotáková, která po dvou zlatých sezónách přivezla z MS v Berlíně stříbro, bude v letošním ročníku útočit na třetí vítězství v řadě, mezi desítkou nominovaných pak nechybí ani desetibojař Roman Šebrle, jenž anketu ovládl před nástupem Špotákové pětkrát za sebou.

Vedle posledních vítězů ankety se do desítky nejlepších letos také vešli výškař Jaroslav Bába, oštěpař Petr Frydrych, běžci Zuzana Hejnová, Jakub Holuša, Petr Svoboda a Lucie Škrobáková, tyčkařka Jiřina Ptáčníková a chodkyně Zuzana Schindlerová.

Cechlová po neúspěchu v Berlíně, kde skončila již v kvalifikaci, neobhájí loňskou stříbrnou příčku a mezi desítkou nejlepších chybí vůbec poprvé od roku 2001. Proti minulému roku je v elitní desítce pět nových jmen a všichni nováčci se současně dostali do elitní nominace poprvé v kariéře.

Slavnostní vyhlášení 47. ročníku ankety Atlet roku proběhne 7. listopadu v pražském hotelu Ambassador. Přímý přenos galavečera vysílá od 21:35 v přímém přenosu Česká televize.

Atlet roku - nominace v abecedním pořadí
Jaroslav Bába (výška), Petr Frydrych (oštěp), Zuzana Hejnová (400 m př.), Jakub Holuša (800 a 1500 m), Jiřina Ptáčníková (tyč), Zuzana Schindlerová (chůze), Petr Svoboda (110 m př.), Romana Šebrle (desetiboj), Barbora Špotáková (oštěp), Lucie Škrobáková (100 m př.)
Pořadí od 11. místa
11. Kateřina Šafránková (kladivo) 125 b., 12. Věra Cechlová (disk) 83, 13. Jakub Vadlejch (oštěp) 18, 14. Kateřina Cachová (víceboj) 12, 15. Jakub Živec (5000 a 10 000 m) 11, 16. Roman Novotný (dálka)10, 17. Iva Straková (výška) 8, 18. Anna Pichrtová (běh do vrchu) 6, 19. Lenka Masná (800 m) 5, 20. Lukáš Melich (kladivo) 4, 21. Iva Milesová (běh do vrchu) 3, 21. juniorská štafeta ČR 4x100 m 3, 22. Jan Havlíček (běh do vrchu) 2, 23. Jan Kudlička (tyč), Pavel Maslák (100 m), Petr Pechek (maratón) 1.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika