Rubriky:

Atletika

Jamajský sprinter Bolt se zúčastní sedmi mítinků Diamantové ligy

30. října 2009 08:06 - KINGSTON

Fenomenální jamajský sprinter Usain Bolt se zúčastní v příští sezóně sedmi ze čtrnácti mítinků nové Diamantové ligy, která nahradí dosavadní Zlatou ligu. Oznámil to ve čtvrtek jeho manažer Glen Mills.

 

Yves Herman, Reuters

"Diamantová liga je naší prioritou číslo 1 a Usain se na ni bude maximálně soustředit. Na sedmi mítincích poběží závody na 100 nebo 200 metrů," potvrdil Mills. Nespecifikoval však, které mítinky to budou, neboť ještě nejsou podepsány smlouvy.

"Čekáme, až se Bolt vrátí s Keni v prvním listopadovém týdnu," uvedl Mills. Rovněž nezveřejnil, o jaké startovné si řekl. Loni Bolt bral za každý start kolem 250 000 dolarů (zhruba 4,5 miliónu korun) po jeho loňském triumfu na mistrovství světa v Berlíně a senzačních světových rekordech však jeho cena narostla.

Bolt by měl příští týden zahájit přípravu na novou sezonu, v níž bude nová Diamantová liga zahájena závodem v polovině května v katarském Dauhá a skončí v Bruselu v srpnu. Atleti budou sbírat body a nejlepší z nich obdrží diamant v hodnotě 80 000 dolarů (1,5 miliónu korun).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika