Rubriky:

Atletika

Testy pohlaví Semenyaové ještě nejsou hotové, IAAF jejich zveřejnění odložila

18. listopadu 2009 20:18 - MONAKO

Testy pohlaví jihoafrické atletky Caster Semenyaové ještě nejsou hotové. Uvedla to ve středu Mezinárodní atletická federace (IAAF), která se měla případem kontroverzní mistryně světa v běhu na 800 metrů zabývat v pátek na zasedání svého výkonného výboru v Monaku.

 

Anja Niedringhaus, ČTK/AP

"O případu Caster Semenyaové nebudou na blížícím se zasedání žádné diskuze. IAAF nebude podávat žádné komentáře, protože lékařské testy ještě stále nejsou kompletní," uvedli dnes představitelé IAAF v prohlášení.

Osmnáctiletá Semenyaová získala na srpnovém šampionátu v Berlíně zlato na osmistovce v nejlepším času sezony 1:55,45. Suverénní vítězství, razantní zlepšení a muskulatura vzbudily pochybnosti o jejím pohlaví.

IAAF nařídila před finálovým závodem provést testy, jejichž výsledky dosud nejsou známy. Informace australských médií, že běžkyně má mužské i ženské pohlavní orgány, odmítla federace potvrdit.

Kvůli skandálu kolem Semenyaové byl také suspendován prezident jihoafrického atletického svazu Leonard Chuene. V září přiznal, že lhal o tom, že věděl o testech, kterým se mladá atletka v JAR podrobila už před mistrovstvím světa.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika