Rubriky:

Atletika

IAAF upravila program MS, jeden den vyhradí silničním závodům

20. listopadu 2009 21:55 - MONTE CARLO

Atletická federace IAAF rozhodla upravit program mistrovství světa tak, aby se vešel do devíti soutěžních dnů, z nichž jeden bude vyhrazen disciplínám konaným mimo stadion, tedy maratonským běhům a chodeckým závodům. Každý další den bude mít na programu maximálně tříhodinový večerní blok a s výjimkou toho zahajovacího bude sestávat vždy minimálně z pěti finálových závodů.

Nově bude hned první den soutěží patřit desetibojařům a poběží se například i mužská stovka a ženská čtvrtka. Rada IAAF se shodla, že v jednotlivých disciplínách se bude bojovat maximálně ve třech kvalifikačních kolech, nejkratší sprinty a překážkové běhy budou mít semifinále a finále v jednom večerním bloku, kvalifikace se budou konat výhradně dopoledne.

Změny dohodnuté na zasedání v Monte Carlu platí počínaje nejbližším šampionátem v korejském Tegu v roce 2011.

IAAF rozhodla rovněž o zavedení seriálu IAAF Challenge pro kladiváře, jejichž disciplína není součástí časového pořadu na mítincích prestižní Diamantové ligy. Obdobnou soutěž už mají i chodci a vícebojaři. Jednotlivé díly kladivářské série se budou konat při mítincích kategorie World Challenge. Do této druhé nejvýznamnější série po Diamantové lize patří i ostravská Zlatá tretra s předběžným termínem 27. května.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika