Rubriky:

Atletika

Evropská atletická asociace ocenila Danu Zátopkovou

14. prosince 2009 16:45 - PRAHA

Oštěpařská legenda Dana Zátopková byla oceněna za svou roli v rozvoji české atletiky. Evropská atletická asociace (EAA) udělila olympijské vítězce z roku 1952 a bývalé světové rekordmance diplom v rámci svého nového projektu s názvem "Women's Leadership Award" (Cena pro ženu ve vedoucím postavení).

 

Michal Kamaryt, ČTK

"Celý život jsem věnovala atletice, ať už jako závodnice, trenérka, či funkcionářka. Takže si vlastně tu cenu asi zasloužím," uvedla sedmaosmdesátiletá Zátopková, jež cenu v pondělí převzala od představitelů Českého atletického svazu, který rozhodl o jejím vítězství v národním kole projektu EAA.

Zátopková se stále angažuje v atletickém hnutí. V letech 1964-1980 pracovala jako ústřední trenérka vrhů atletického svazu. Byla i členkou ženské komise mezinárodní federace IAAF. V roce 1988 obdržela Olympijský řád od tehdejšího předsedy MOV Juana Antonia Samaranche. Dlouhá léta je členkou předsednictva Českého klubu olympioniků. V roce 2003 převzala z rukou prezidenta státní vyznamenání Medaili Za zásluhy.

EAA bude cenu udělovat každé dva roky. V celoevropské anketě mezi 24 vítězkami národních kol vyhrála islandská trenérka Thórdís Lilja Gísladóttirová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika