Gebrselassie vyhrál i s bolavými zády Dubajský maratón

DUBAJ

Haile Gebrselassie vyhrál potřetí za sebou Dubajský maraton a získal prémii čtvrt miliónu dolarů, s časem 2:06:09 však stejně jako v loňském roce nedosáhl na miliónový bonus za překonání světového rekordu. Dnes etiopskému vytrvalci chyběly k vylepšení vlastního maxima více než dvě minuty a po závodě to přisoudil problémům se zády.

Haile Gebrselassie na maratonu v Dubaji

"Vděčím fyzioperateutům za to, že po jejich zásahu dnes brzy ráno jsem byl schopen vyhrát. Běžet s tím šlo, ale předklonit se nemůžu. Nějak jsem se v noci přeležel," pokračoval Gebrselassie. Jeho cílem bylo jako při každém startu zaútočit na čas 2:03:59 z Berlínského maratonu z roku 2008. "Běžel jsem s vodiči, ale sám jsem na tempo netlačil. Kvůli zádům jsem vzdal pokus o rekord mezi 20. a 25. kilometrem. Nemohl jsem zkrátka zrychlit, a tak jsem se soustředil na vítězství," dodal Gebrselassie.

Pod hranici dvou hodin a sedmi minut se dostali i jeho krajané Chala Dechase Beyene a Eshetu Wendimu Tsige. Etiopie slavila triumf i v závodě žen, který vyhrála Mamitu Daska Molisaová za 2:24:18 o osm sekund před krajankou Aberu Kebede Shewaveovou (2:24:26). Také ženská vítězka obdržela 250.000 dolarů.