Rubriky:

Atletika

Výškařka Vlašičová bude posedmé závodit na Zlaté tretře Ostrava

25. ledna 2010 12:43 - OSTRAVA

Chorvatská výškařka Blanka Vlašičová potvrdila start na atletickém mítinku Zlatá tretra Ostrava. Dvojnásobná mistryně světa a nejlepší sportovkyně Evropy roku 2009 je po kubánském překážkáři Dayronu Roblesovi druhou hvězdou mítinku nového seriálu IAAF World Challenge, který se ve Vítkovicích uskuteční 27. května.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

Vlašičová přijede do Ostravy závodit už posedmé. "Nepamatuju si, že bych někdy z Ostravy odjížděla smutná. Vždycky se vracím s pozitivními dojmy a pocity. Na stadiónu je i dobrý podklad, podmínky na závodění jsou tu ideální," řekla v pondělí novinářům dlouhodobě úspěšná výškařka.

Stříbrná medailistka z olympiády v Pekingu na Zlaté tretře vytvořila i nejlepší výkon na českém území vůbec: v roce 2008 tady přeskočila 205 cm. Její osobní maximum je ještě o tři centimetry lepší, atakům na 210 cm však zatím laťka odolává.

Vlašičová věří, že symbolicky by to mohlo vyjít právě v roce 2010. "Možné to je. Visí to ve vzduchu. Mám za sebou nejlepší zimní přípravu v kariéře. Ale je to sport, nedá se nikdy nic garantovat," upozornila chorvatská atletka, která se v poslední době o pomyslný trůn mezi výškařkami přetahuje s Němkou Ariane Friedrichovou.

Klenotem Zlaté tretry by však znovu mohl být fenomenální jamajský sprinter Usain Bolt. Organizační štáb prozradil, že jednání s nejlepším sportovcem světa se vyvíjejí dobrým směrem. "Jsme na dobré cestě. Dotahují se detaily, v nejbližším období bychom to chtěli uzavřít," uvedl manažer mítinku Alfons Juck.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika