Rubriky:

Atletika

Bolt zazářil ve štafetách, tu delší ale k výhře nedotáhl

28. února 2010 10:40 - KINGSTON

Nejrychlejší muž světa Usain Bolt předvedl na domácím mítinku v Kingstonu, že je zkraje sezony ve slibné formě. Ze dvou štafetových závodů ale jeho tým vyhrál jen ten kratší, v souboji na 4x400 metrů i přes Boltův excelentní výkon na posledním úseku skončili Racers Lions druzí.

 

Yves Herman, Reuters

Trojnásobný mistr světa a olympijský vítěz v tomto závodě převzal kolík na čtvrtém místě se zhruba dvacetimetrovou ztrátou a na dvoustovce už byl druhý. Na finišmana týmu pod hlavičkou University of Technology nakonec Bolt časem 3:05,77 nestačil o 44 setin, ale svůj letmý úsek zvládl v neoficiálním čase 43,58 sekundy. Při svém prvním startu v sezoně v polovině února zaběhl v Kingstonu čtvrtku za 45,86.

Třiadvacetiletý světový rekordman naproti tomu dovedl svůj tým k prvenství v běhu na 4x100 metrů. V sestavě s Kenroyem Andersonem, Yohanem Blakem a Marvinem Andersonem dosáhli rekordu mítinku 38,08 a porazili svůj B-tým, jehož členem byl třeba Daniel Bailey z Antiguy. Třetí skončilo kvarteto klubu MVP s bývalým světovým rekordmanem Asafou Powellem.

"O nic nešlo, nic jsme nezkoušeli. Šlo tu jen o zábavu, ale vydali jsme ze sebe všechno. Byl to dobrý závod," konstatoval Bolt.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika