Rubriky:

Atletika

Výškař Bába zklamal sám sebe, teď se zaměří na rozběh a koncentraci

16. března 2010 09:36 - PRAHA

Smutný a hlavně zklamaný se vrátil z atletického halového mistrovství světa v katarském Dauhá výškař Jaroslav Bába. Pětadvacetiletý závodník neuspěl v kvalifikaci a nakonec obsadil jedenáctou příčku. "Předvedl jsem průměrný výkon. Světový šampionát se mi nepovedl stejně tak jako celá halová sezóna. Čekal jsem od sebe víc," přiznal po příletu Bába.

 

Jan Handrejch, Právo

Velké zklamání šlo po příletu z halového mistrovství světa vyčíst z tváře výškaře Jaroslava Báby. Pětadvacetiletý atlet na šampionátu v katarském Dauhá nečekaně vypadl už v kvalifikaci a jeho sen o medaili se tak hodně rychle rozplynul. "Během rozcvičování a rozeskakování jsem se cítil dobře. Co se ale stalo na osudné výšce 226 centimetrů, nevím. Udělal jsem hodně chyb v rozběhu," zamýšlel se nad příčinami neúspěchu Bába.

"Mistrovství světa se mi nepovedlo stejně tak jako celá halová sezóna. Předvedl jsem průměrný výkon a skončil jedenáctý. Čekal jsem od sebe víc," přiznal svěřenec trenéra Jana Janků st. "S koučem jsme to už pořádně probrali a víme, na co se zaměřit. Půjde o technické věci a hlavně o rozběh," vysvětloval bronzový medailista z olympiády v Aténách 2004.

"Chyba je ve mně. Moc chci a pak nejsem v závodě tak uvolněný, jak bych měl být. Musím tedy vylepšit i koncentraci a pak to už snad bude lepší," doufá rodák z Karviné. "Důležité pro mě budou také tréninky. Teď před mistrovstvím mi jich vyšlo dobře jen pár. Až se mi ale povede devět z deseti tréninků, bude to taky hned znát."

O nadcházejícím víkendu čeká Jaroslava Bábu ještě Čejkovická a Valašská laťka. "A poslední březnový víkend už začnu s přípravou na letní sezónu. Na soustředění pojedeme tradičně do Bedřichova a pak na čtrnáct dní na Kanárské ostrovy. Příprava ale moc dlouhá nebude, už kolem 20. května mě čekají první závody. A na přelomu července a srpna pak letní evropský šampionát v Barceloně," uzavřel Bába.

Veronika Feltová, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika