Rubriky:

Atletika

Chodec Fernandez má dvouletý trest za držení dopingových látek

27. dubna 2010 17:20 - MONTE CARLO

Přední světový chodec Francisco Javier Fernandez ze Španělska dostal dvouletý zákaz startů kvůli držení dopingových látek. O trestu pro stříbrného olympijského medailistu z dvacetikilometrového závodu na hrách v Aténách 2004 a sedmého muže z předloňské olympiády v Pekingu informovala světová federace IAAF. Neupřesnila přitom, jaké látky a za jakých okolností byly u Fernandeze objeveny.

 

Wolfgang Rattay, Reuters

Podle agentury APA byl dvojnásobný mistr Evropy a trojnásobný vicemistr světa Fernandez zapleten do dopingového skandálu, v němž ústřední roli sehrál peruánský lékař Walter Viru. Případ španělští vyšetřovatelé odhalili v roce 2009 a Fernandez se v únoru přiznal, že si obstaral dopingové prostředky. Od spolupráce s úřady si sliboval nižší trest.

Distanc začal třiatřicetiletému Fernandezovi platit zpětně od 11. února a vyprší mu tedy před londýnskou olympiádou v roce 2012, automaticky to ale pro něj znamená diskvalifikaci z příštích her. Mezinárodní olympijský výbor neumožní účast nikomu, kdo si v olympijském cyklu odpykal kvůli porušení pravidel o dopingu delší než půlroční trest.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika