Rubriky:

Atletika

Bolt vyhrál v korejském Tegu svoji první stovku v sezoně v čase roku 9,86

19. května 2010 14:38 - TEGU

Jamajský sprinter Usain Bolt ve svém prvním startu v sezoně na stometrové trati na mítinku IAAF v Tegu jasně vyhrál v nejlepším času sezony 9,86 sekundy. V korejském dějišti příštího atletického mistrovství světa skončil za trojnásobným mistrem světa, olympijským vítězem a světovým rekordmanem druhý jeho krajan Michael Frater (10,15), třetí místo obsadil Američan Mike Rodgers (10,18).

 

Lim Hun-Jeong, Reuters

Dosud nejlepší čas sezony držel výkonem 9,95 sekundy z poloviny dubna Američan Ivory Williams. Rychleji než Bolt běžel letos další jamajský sprinter Asafa Powell, jeho výkonu 9,75 z minulého týdne v Dauhá však napomohla nepovolená podpora větru o síle 2,6 metru za sekundu. Bolt, jehož světový rekord na nejkratším sprintu pod otevřeným nebem má od loňského MS v Berlíně hodnotu 9,58, dnes běžel téměř v bezvětří (+0,1 m/s).

Bolt, který se v příštím týdnu představí na ostravské Zlaté tretře na netradiční trati 300 metrů, už letos zaběhl 1. května v Kingstonu dvoustovku za 19,56 sekundy.

Ženskou stovku vyhrála americká bronzová medailistka z MS Carmelita Jeterová za rovných 11 sekund, ale za svým vlastním maximem této sezony zaostala o šest setin. O jednu setinu na 13,11 si naopak upevnil první místo v letošních tabulkách vítěz překážkářské stodesítky David Oliver z USA; návdavkem získal i skalp světového rekordmana Dayrona Roblese z Kuby (13,26).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika