Rubriky:

Atletika

Špotáková v Budapešti vyhrála a věří v postup. Máme to dobře rozjeté, ví

19. června 2010 21:23 - BUDAPEŠŤ

Jako správná opora české výpravy jasně ukázala oštěpařka Barbora Špotáková soupeřkám, že v této disciplíně připadne plný bodový zisk Česku. Hodem dlouhým 67,63 m suverénně vyhrála, a protože se výborně vede i jejím kolegům, český tým po úvodním dnu 1. ligy ME družstev v Budapešti jasně vede.

 

Mohammed Dabbous, Reuters

Vypadá to, že jste se vrátila k tradici dlouhých prvních hodů...

Takhle nějak si to představuji, poslední dobou se mi to tolik nedařilo. Docela dobře jsem se cítila už při rozcvičování, létalo mi to lehce za šedesát metrů. Mělo to ideální průběh, kdyby tady byla Abakumovová, nebo Obergföllová, třeba bych se  vyhecovala ještě k lepšímu výkonu. Dalo se tady hodit daleko.

Bez soupeřek vaší úrovně jste se tak mohla šetřit.

Dva pokusy jsem vynechala a šla až ten poslední. Ruda (trenér Černý - pozn. red.) mi říkal, že už nemám házet, ale chtěla jsem ještě aspoň jednou hodit pro diváky.

Těch tu ale dnes moc nebylo...

Pro mě ale je lepší, když je tam třeba dvacet konkrétních lidí, které znám, než ostravský dav, kde nepoznám nikoho. Byl tady dokonce i Miklós Németh (výrobce oštěpů - pozn. red.). Pozval mě na večeři, ale já radši zůstanu s týmem.

V sektoru jste dokonce pomáhala s technikou maďarské soupeřce.

Mám tu kamarádku z Debrecínu, probojovala se do národního týmu. Snažila jsem se jí poradit. Ale ona byla nějaká uzená, té by dneska nepomohlo nic.

Česká reprezentace to má po prvním dnu velmi dobře rozjeté.

To je pravda, je to příjemné. Ale člověk se musí soustředit i na sebe. Někdy je špatné fandit moc okolo, musela jsem koukat, aby zazávodil dobře. A jsem opatrná, vloni v superlize jsme na tom taky první den byli skvěle a pak sestoupili...

Stihla jste nakoupit na trhu i maďarské klobásy, jak jste plánovala?

To je jasný! Zavedla jsem tam i holky, daly jsme si gulášek a byl výborný. Měla jsem spoustu objednávek na klobásy, tak jich vezu asi šest kilo. I pálivé papričky....

Michal Osoba (Budapešť), Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika