Rubriky:

Atletika

Špotáková v Diamantové lize zase na bedně, ale předvedla nejslabší výkon

4. července 2010 07:52 - EUGENE

Česká oštěpařka Barbora Špotáková obsadila na mítinku Diamantové ligy v americkém Eugene třetí místo za hod 61,12 m. I při třetím startu v elitním seriálu tak olympijská vítězka dosáhla na stupně vítězů, ovšem předvedla nejslabší výkon.

 

Jan Handrejch, Právo

Druhá žena z úvodního závodu Diamantové ligy v Dauhá a vítězka z Říma Špotáková prohrála se Slovinkou Martinou Ratejovou (64,40) a domácí Karou Pattersonovou. Američanka navíc výkonem 65,90 překonala o 70 cm její tři roky starý rekord mítinku.

Špotáková hodem 60,62 od první série vedla, předposledními pokusy ji však její soupeřky přehodily. Zlepšení už světové rekordmance k posunu pořadím nepomohlo, i tak si však udržela vedení v hodnocení disciplíny v rámci Diamantové ligy.

"Přijela jsem do Eugene, kde pršelo a bylo 13 stupňů. Bohužel to nebylo jediné překvapení, neboť mi nepřišla zavazadla ani oštěpy a závod jsem tedy musela absolvovat v nestandardních podmínkách," řekla webu Českého atletického svazu Špotáková, která do USA zamířila z tréninkového kempu v Nymburce. "Po zvážení všeho, co mě potkalo, výsledek beru. Hlavně že jsem zdravá a achilovka drží," dodala.

Překážkář Oliver atakoval svěťák 

Téměř ideálního povoleného větru do zad 1,6 m/s využil Američan David Oliver, jenž na trati 110 m překážek atakoval světový rekord Dayrona Roblese. Kubáncovu času 12,87 z ostravské Zlaté tretry 2008 se přiblížil na tři setiny sekundy a vyrovnal americký rekord Dominiquea Arnolda z Lausanne 2006.

"Neměl jsem moc dobrý start, ale i tak jsem to zvládl. Nejdůležitější je pro mě vyhrávat závody, časy pak přijdou samy," uvedl bronzový olympijský medailista Oliver, jenž už má před sebou v historických tabulkách pouze Roblese a bývalého rekordmana Liou Sianga z Číny.

Nejlepší výkony roku padly i v dalších disciplínách. Američan Christian Cantwell vyhrál soutěž koulařů vrhem 22,41, Ruska Marija Savinovová půlku za 1:57,56 a Jamajčanka Veronica Campbellová-Brownová prolétla hladkou stovku v osobním rekordu 10,78.

Gay už byl na konci unavený

V prvním startu od května se musel Američan Tyson Gay na dvoustovce sklonit před krajanem Walterem Dixem, jenž vyhrál v čase 19,72. Trojnásobný mistr světa z Ósaky 2007, kterého trápily problémy se stehenním svalem, byl o čtyři setiny pomalejší. "Nebylo to na první start nejhorší, ale ke konci už jsem byl unavený," poznamenal Gay.

 

 

 

 

 

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika