Rubriky:

Atletika

Překážkář Svoboda: Konec výmluv, na Evropu pojedu vyhrát

14. července 2010 08:37

Překážkář Petr Svoboda se připravuje na atletické mistrovství Evropy v Barceloně. Při tréninku občas slzí bolestí, ovšem rázně říká, že na Evropu jede vyhrát. "Teď jsem to na pár závodech zkazil, ale kdybych se tomu poddal, je to špatně," uvedl v rozhovoru pro Právo.

 

René Volfík, ČTK

V Lausanne jste byl na trati 110 metrů překážek diskvalifikován, v Ústí se vám vyzula tretra. Neznervózňují vás poslední výsledky před blížícím se mistrovstvím Evropy v Barceloně?
Je pravda, že tenhle výkon mi moc nepomůže, začíná se to sunout dolů. Radši bych už zaběhl čas, na který bych byl hrdý...

Do začátku atletického šampionátu zbývají už jen dva týdny...
A soupeři už jsou připraveni, běhají kvalitní časy. Před Berlínem i Turínem jsem na tom ale také nebyl dobře a pak jsem z toho vykřesal nejlepší výkon, co šlo.

Nebyl jste po lausannském výpadku v Ústí až moc nahecovaný?
V Lausanne jsem se cítil výborně, náběhy s Turnerem a Wilsonem jsem chodil o dost lépe než oni. To mě nabudilo, cítil jsem se na dobrý čas, ale tady při rozcvičování jsem zase cítil koleno...

Kloub, který jste si poranil před Odložilovým memoriálem, vás pořád trápí?
Mám tam třímilimetrovou prasklinu v chrupavce, jím prášky na její obnovu a proti bolesti. Ten trénink je občas slzavým údolím, každý pohyb bolí, ale už mám dost výmluv. Teď jsem to na pár závodech zkazil, na Evropu odjedu s tím, že tam chci vyhrát, žádné výmluvy nebudou. Kdybych se tomu poddal, je to špatně.

Váš kouč Luděk Svoboda říká, že v tréninku vypadáte výborně, alespoň to je povzbuzující, ne?
Zaběhl jsem si osobák na šest překážek, proto jsem tady věřil v dobrý čas. Nevím, proč to nevyšlo, asi i to horko a dlouhá cesta sehrály roli. Ale hlavně jsem ten závod podělal já.

Před Barcelonou vám zbývají dva starty – mistrovství republiky v Třinci a Diamantová liga v Monaku. Jak budou pro vaše sebevědomí důležité?
Republika bude hodně důležitá, tam musím zaběhnout dobrý čas. Monaco bude posledním testem před Barcelonou, bude tam světová i evropská špička, tam se také ukáže, kdo z nás na tom jak je.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika