Rubriky:

Atletika

Koulaři Haborákovi hrozí po dalším dopingu doživotní trest

21. července 2010 16:14 - BRATISLAVA

Slovenský koulař Milan Haborák měl při mimosoutěžní kontrole podruhé v kariéře pozitivní test na doping. Hrozí mu za to doživotní zákaz startů. Slovenským médiím to řekl na tiskové konferenci šéf tamní antidopingové agentury ADA Miroslav Motyčík.

Sedmatřicetiletý Haborák neprošel testem z 21. června. V laboratoři v rakouském Seibersdorfu bylo ve vzorku zjištěné nadměrné množství anabolického steroidu stanozolol, třebaže povolená hranice byla překročena jen těsně. Výsledek ale potvrdila i zkouška B.

Haborák už má za sebou dvouletý trest, který mu vypršel v červenci 2006. Jeho příčinou byl pozitivní test na peptidický hormon hCGF při mítinku v Madridu v létě 2004. Tehdy vyšel výsledek najevo v době olympijských her v Aténách a nominovaný Haborák musel dějiště opustit.

Haborák drží slovenský rekord pod širým nebem výkonem 20,87 metru z roku 2004. Jeho výsledkovým maximem na velkých akcích byla vedle čtvrté příčky z mistrovství světa juniorů sedmá místa na ME či halovém MS. Jeho letošní maximum mělo hodnotu 19,84, čímž se kvalifikoval na ME v Barceloně.

V případě udělení doživotního trestu bude Haborák následovat svého reprezentačního kolegu Mikuláše Konopku. Držiteli slovenského historického maxima 21,57 z haly a halovému mistru Evropy z Birminghamu 2007 ukončilo kariéru druhé provinění proti pravidlům o dopingu v roce 2008.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika