Jamajčan Lee jako první v historii obhájil na MSJ titul na stovce

MONCTON

Jamajčan Dexter Lee dokázal jako první sprinter v historii obhájit titul juniorského mistra světa v běhu na 100 metrů. V kanadském Monctonu vyhrál možný nástupce slavného krajana Usaina Bolta středeční finále v čase 10,21 sekundy a navázal na titul z roku 2008 z Bydhoště.

Jamajčan Dexter Lee při finálovém běhu.

Devatenáctiletý běžec triumfoval na nejkratší trati i v roce 2007 na ostravském světovém šampionátu atletů do 17 let.

Nejrychlejší juniorkou je poprvé v historii Britka. Teprve šestnáctiletá Jodie Williamsová vyhrála stometrový závod za 11,40. Pro obrovský talent britské atletiky to byl podle listu Daily Mail 149. vítězný závod v řadě od doby, kdy před pěti lety začala běhat. Před rokem Williamsová vyhrála nejkratší sprint i na MS sedmnáctek v Brixenu.

Juniorské mistrovství světa v atletice v Monctonu (Kanada):
Junioři - 100 m: 1. Lee (Jam.) 10,21, dálka: 1. Manyonga (JAR) 799, koule: 1. Gill (N. Zél.) 20,76, desetiboj: 1. Mayer (Fr.) 7928, ...9. Štefek 7512, Helcelet (oba ČR) nedokončil.
Juniorky - 100 m: 1. Williamsová (Brit.) 11,40, 5000 m: 1. G. Dibabaová (Et.) 15:08,06, oštěp: 1. Utriainenová (Fin.) 56,69, 10.000 m chůze: Lašmanovová (Rus.) 44:11,90.