Rubriky:

Atletika

Ptáčníkové stačily k cestě do tyčkařského finále dva čisté skoky

28. července 2010 12:51 - BARCELONA

Tyčkařka Jiřina Ptáčníková hladce postoupila do finále mistrovství Evropy. Limit 440 cm zdolala na první pokus svým druhým skokem v kvalifikaci a jako první ze všech 24 závodnic si zajistila účast v pátečním boji o medaile. Druhá česká zástupkyně Romana Maláčová skočila 425 cm, což na postup do pátečního finále nestačilo.

 

Alföldi Tibor, ČTK

V rozběhu na 800 metrů uspěl Jakub Holuša, který potvrdil roli favorita a druhý běh vyhrál v poměrně rychlém čase 1:47,94. Cílem sice proběhl jako druhý, ale po diskvalifikaci Nizozemce Roberta Lathouwerse, jenž se při divoké strkanici ocitl mimo ovál, se posunul na první místo. Nakonec byl nejrychlejší ze všech.

Semifinále ho čeká ve čtvrtek stejně jako oba české účastníky závodu na 400 metrů překážek. V dnešních rozbězích se blýskl třetím nejrychlejším časem Josef Prorok, jenž si v novém osobním rekordu 49,97 vybojoval v druhém běhu přímý postup. Dosud běžel nejrychleji za 50,14. Michal Uhlík skončil v úvodním běhu čtvrtý, ale díky svému letošnímu maximu 50,47 postoupil časem.

Sprinterka Kateřina Čechová nepostoupila z rozběhu na 100 metrů, časem 11,69 sekundy skončila v protivětru celkově na 23. místě. Kdyby se přiblížila ke svému osobnímu maximu 11,44 z letošní sezony, mezi šestnáctku semifinalistek by se vešla. "Protivítr a první dráha," vyjmenovala Čechová důvody, proč nepostoupila. "Neměla jsem kontakt, ale čekala jsem, že to bude trochu lepší," uznala.

Překvapivě neuspěla ani vedoucí žena evropských tabulek v této sezoně 11,05 Alena Nevměržická, která skončila jen o dvě místa před Čechovou výkonem 11,63. Vypadla i další Běloruska Julia Nestěrenková, senzační olympijská vítězka z Atén.

Kvalifikace byla konečnou stanicí pro obě české kladivářky. Lenka Ledvinová byla v první skupině klasifikována na posledním desátém místě výkonem 60,74 metru. Kateřina Šafránková hodila v "béčku" 62,63 a skončila rovněž desátá, předposlední. "Jsem holt debil, nesrovnala jsem se s technikou, což je škoda, protože fyzicky jsem na tom dobře," kritizovala se Ledvinová, která letos hodila už 70 metrů.

Ze hry je i česká rekordmanka Marcela Lustigová, která v běhu na 3000 metrů překážek skončila časem 10:05,22 na šestnácté pozici. "Dřela jsem od začátku do konce, ale neběželo se mi dobře. Nejsem spokojená hlavně s časem," prohlásila. "Dělala jsem, co jsem mohla, ale dneska mi to vůbec nesedlo," uvedla.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika