Bolt, Gay a Powell se letos poprvé utkají na stovce ve Stockholmu

STOCKHOLM

Na mítinku atletické Diamantové ligy ve Stockholmu se příští týden 6. srpna letos poprvé utkají na trati 100 metrů tři sprinterské hvězdy Usain Bolt, Tyson Gay a Asafa Powell. Jejich duel bude první od loňského mistrovství světa v Berlíně, kde si v tomto pořadí rozdělili medaile.

Usain Bolt při svém vítězném gestu.

"Naposledy, když tu Usain běžel, tak ho Asafa krátce před olympijskými hrami v Pekingu 2008 porazil," připomněl souboj dvou Jamajčanů ředitel mítinku Rajne Soderberg. "Myslím, že to byla jediná stovka, kterou Usain ve své profesionální kariéře prohrál, takže se asi vrátil pro odvetu," dodal.

Tři nejrychlejší muži historie - Bolt se světovým rekordem 9,58, Američan Gay s časem 9,69 a bývalý rekordman Powell s výkonem 9,72 - se ještě letos utkají 27. srpna ve finále Diamantové ligy v Bruselu.