Rubriky:

Atletika

Tyčkař Kudlička postoupil do finále ME, Svoboda je v semifinále

29. července 2010 11:17 - BARCELONA

Petr Svoboda postoupil na mistrovství Evropy v Barceloně do pátečního semifinále závodu na 110 metrů překážek. Nejlepší Evropan letošní sezony svůj rozběh i po horším startu hladce vyhrál v čase 13,50 sekundy. V kvalifikaci tyčkařů zdolal Jan Kudlička limit 565 cm a obsadil třetí pozici, naopak Michal Balner skončil jako první nepostupující na třináctém místě.

 

Gustau Nacarino , Reuters

Další český překážkář Martin Mazáč byl ve svém rozběhu čtvrtý, za přímým postupovým místem zaostal o pět setin. Dosažený čas 13,87 sekundy mu k postupu do dalšího kola soutěže nestačil. Nepostoupili ani sprinteři Jiří Vojtík a Petr Szetei. V rozbězích dvoustovky se ani jeden z nich nedostal pod hranici 21 sekund.

Balner si vybral v Barceloně pořádnou porci smůly. Skončil těsně pod postupovou dvanáctou pozicí; do finále by mu stačila výška 560 cm na první pokus, zdolal ji však až napotřetí. Při druhém skoku na limitní výšce 565 cm mu navíc laťka spadla jen těsně, až po několika sekundách. "Trochu jsem si to dneska vybral," prohlásil Balner.

Český tyčkař Jan Kudlička na mistrovství světa v BerlíněČeský tyčkař Jan Kudlička.foto: Reuters/Max Rossi

Nesrovnal se s točícím větrem, skákal špatně technicky a navíc cítil únavu z dvoutýdenního závěrečného soustředění v Nymburce. "Myslel jsem, že to mám v hlavě srovnaný, ale nebylo to dobrý. Je to pro mě tragédie," řekl. "Od toho Nymburka jsem pořád nějakej zataženej, takovej rozpuštěnej a pořád se z toho nemůžu vzpamatovat," přiznal.

Zbraně ale neskládá. "Nezbývá než trénovat a za půl roku do Paříže," připomněl halové mistrovství Evropy.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika