Překážkářka Škrobáková skončila na mítinku v Roveretu třetí

ROVERETO

Česká rekordmanka v běhu na 100 metrů překážek Lucie Škrobáková skončila na atletickém mítinku v Roveretu třetí. Časem 13,16 zaostala za vítěznou Taťjanou Děkťarevovou z Ruska o 21 setin sekundy. Jarmila Klimešová byla v soutěži oštěpařek sedmá. Hodila 53,54 metru, vítězná Němka Christina Obergföllová poslala své náčiní do vzdálenosti 64,38 m.

Překážkářka Lucie Škrobáková (uprostřed)

Americký sprinter Justin Gatlin, který se v srpnu vrátil na dráhu po čtyřletém trestu za doping, prohrál na stovce s Johanem Blakem. Olympijský vítěz z Atén Gatlin sice vylepšil své letošní maximum na 10,09 sekundy, ale jeho jamajský soupeř byl ještě o tři setiny rychlejší.

Mistryně světa Caster Semenyaová skončila v běhu na 800 metrů překvapivě až na devátém místě. Devatenáctiletá Jihoafričanka doběhla v podprůměrném čase 2:07,16, za vítěznou domácí atletkou Elisou Cusmaovou Piccioneovou měla bezmála sedmisekundový odstup.