Rubriky:

Atletika

Špotáková v exhibici na cíl nestačila na svého kouče Železného

24. září 2010 20:51 - KLADNO

Jen chvíli je Barbora Špotáková v tréninkové skupině světového rekordmana Jana Železného a už nyní je jasné, že se bude mít čemu přiučit. Od nové sezóny její nový kouč dnes v Kladně na stadiónu Sletiště předvedl, že nic neztratil ze svého umění, byť proti svěřenkyni házel na cíl. Železný měl přesnou ruku, vlaječku ve vzdálenosti zhruba 32 metrů trefoval neomylně při exhibici v rámci finálového kola projektu Českého atletického svazu Atletika pro děti.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Oba slavní oštěpaři přišli v džínách, ale rozcvičku nezanedbali. "Dejte mi ještě chvilku, ať si neublížím a možná bych ten cíl dala trochu blíž," říkala s úsměvem Špotáková a dávala si velký pozor na bolavý loket, který ji trápil celou letošní sezonu. Ale bojovného ducha v sobě nezapřela. "Můžu ještě další hody?" zeptala se po šestém pokusu, když na Železného v přesném hodu nestačila. Zkoušela to snad osmkrát, ale nakonec stejně neuspěla. Pouhých 34 centimetrů od cíle v podání Železného bylo nad její síly.

Do souboje zasáhl v Kladně i bývalý světový rekordman v desetiboji a trojnásobný mistr světa Tomáš Dvořák, nyní kouč české atletické reprezentace. Ten absolvoval dokonce po třech a půl letech celý desetiboj Klubu sportovních novinářů, který byl v doprovodném programu sportovního odpoledne.

V hodu na přesnost skončil až třetí, cíl minul v šesti pokusech o 105 centimetrů. "Takhle to ale nenechám," napodobil Špotákovou a házel, co mu síly stačily. Nakonec cíl trefil na těsných 26 centimetrů, ale už mimo soutěž. V celém desetiboji nakonec posbíral 5594 bodů, přesně o 3400 bodů méně než při svém světovém rekordu před jedenácti lety, a vytvořil tak při jedenáctém ročníku rekord závodu.

Projekt Atletika pro děti v Kladně zakončil úspěšný rok. Poslední letošní akce se zúčastnilo zhruba 650 dětí a svou exhibici předvedli také atleti vrhači ze Sportovního klubu Jedličkova ústavu v Praze. Ti za svou snahu dostali od partnerů sportovního odpoledne šek na 40 000 korun.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika