Rubriky:

Atletika

Bouře na Jamajce zbrzdí začátek Boltovy přípravy na sezonu

4. října 2010 15:08 - KINGSTON

Fenomenální sprinter Usain Bolt už je zdravý, ale začátek jeho přípravy na novou sezonu komplikuje počasí na Jamajce. Trojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman ukončil minulou sezonu kvůli bolestem zad a dnes se měl hlásit ke skupině Glena Millse. Kvůli tropické bouři Nicole však možná zahájí přípravu na obhajobu tří titulů mistra světa později, neboť v Kingstonu není aletická hala.

 

Michael Probst, ČTK/AP

Deště, záplavy a sesuvy půdy si na Jamajce vyžádaly třináct mrtvých, další lidé se pohřešují. Bouře poničila mosty, zaplavila ulice bahnem, odřízla desítky tisíc lidí od dodávky elektřiny a vody a způsobila škody za miliony dolarů. Již druhý den zůstaly uzavřené školy i univerzity. "Pokud bude přát počasí, zahájíme trénink na novou sezonu. Jestli ne, musíme počkat. Jinde než venku trénovat nemůžeme," prohlásil Mills. Podle předpovědi počasí by stále mělo pršet.

Bolt ukončil sezonu v srpnu, kdy prohrál na mítinku ve Stockholmu v běhu na 100 metrů s americkým rivalem Tysonem Gayem. Pak si stěžoval na bolesti bederní páteře a rozhodl se v sezoně bez globálního vrcholu nepokračovat. Chyběl na mítincích v Curychu a Bruselu, kde se měl potkat se svými největšími soupeři Gayem a krajanem Asafou Powellem. Ten rovněž předčasně ukončil sezonu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika