Rubriky:

Atletika

Živě

Vytrvalec Gebrselassie otočil, bude běhat až do olympiády v Londýně

15. listopadu 2010 12:17 - ADDIS ABEBA

Slavný etiopský vytrvalec Haile Gebrselassie se rozhodl pokračovat v kariéře, i když po nedávném nezdaru v Newyorském maratonu oznámil její konec. Sedmatřicetiletý běžec se rozhodl, že se bude dál připravovat na olympijské hry v Londýně, jak měl původně v plánu.

"Řekl, že bude běhat, dokud bude zdravý," uvedl v rozhovoru pro agenturu Reuters Gebrselassieho trenér Woldemeskel Kostre. "Klidně může běhat až do 45 let, když mu vydrží chuť a vůle. Lidé chtějí, aby závodil dál," dodal.

Světový rekordman v maratonu ohlásil konec kariéry v návalu zklamání po odstoupení z Newyorského maratonu, který nedokončil kvůli zranění kolena. O pár dnů později už však dal najevo, že si vše ještě rozmyslí.

Gebrselassie získal na trati 10.000 metrů dvě zlaté olympijské medaile a čtyři tituly mistra světa. Během kariéry překonal celkem 27 světových rekordů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.