Až Carl Lewis oslaví padesátku, zaběhne si maraton

SINGAPUR

Legendární sprinter a dálkař Carl Lewis má v plánu zaběhnout si maraton. Na královskou vytrvaleckou trať se chce devítinásobný olympijský vítěz vydat, až dovrší padesátku, což bude příští rok 1. července.

"Nebude to na mé narozeniny, ale poběžím jako padesátiletý. Jen tak, pro charitu a pro zábavu," prohlásil slavný Američan, který byl dnes čestným hostem maratonu v Singapuru. Který městský maraton si vybere, neuvedl.

Závod v Singapuru, kterého se zúčastnilo rekordních 60 000 běžců, vyhrál v parném počasí Keňan Kenneth Mburu Mungara. Předloňský vítěz Pražského mezinárodního maratonu si v čase 2:14:06 připsal další triumf zhruba dva měsíce poté, co obhájil loňské prvenství v Torontu.

"Byl to fajn závod, ale strašné horko," řekl Mungara, který obdržel za vítězství prémii 50 000 dolarů.

Výrazně kvalitnější čas dnes zaběhl ve Fukuoce dvojnásobný mistr světa a stříbrný olympijský medailista Džavád Gharíb z Maroka, jenž zvítězil za 2:08:24.