České čtvrtkařky mají dodatečně bronz z HMS v Dauhá

MONAKO

Štafeta českých čtvrtkařek ve složení Denisa Rosolová, Jitka Bartoničková, Zuzana Bergrová a Zuzana Hejnová se může dodatečně radovat z bronzových medailí z letošního halového mistrovství světa v Dauhá. Mezinárodní atletická federace IAAF totiž oficiálně diskvalifikovala původně třetí štafetu Jamajky za doping Bobby-Gaye Wilkinsové.

Ženská čtvrkařská štafeta

Jednadvacetiletá Wilkinsová dostala v září dvouletý trest za zakázané látky, na něž byla pozitivně testována právě na šampionátu v Dauhá. Výsledek její zkoušky potvrdila i analýza kontrolního vzorku B.

Češky se mohou radovat z medailí proto, že IAAF od roku 2003 prosazuje ve štafetách pravidlo nulové tolerance. Doping jednoho z členů běžeckého kvarteta tak znamená diskvalifikaci celého týmu.

Česká čtveřice doběhla v závodě mezi pěti startujícími týmy o sekundu a 56 setin za Jamajkou, jejíž kvarteto vytvořilo časem 3:28,49 minuty národní rekord. Čtvrtkařky se postaraly o nejlepší český výsledek na šampionátu. Prohrály s vítězkami z USA a Ruskem.