Rubriky:

Atletika

Moravská výškařská tour vyvrcholí v Hustopečích

28. ledna 2011 15:54 - HUSTOPEČE

Plejáda špičkových skokanů do výšky se představí v sobotu na startu mítinku Hustopečské skákání. K hvězdám ze středeční Beskydské laťky přibudou v závěrečném druhém dílu Moravské výškařské tour ruský obhájce prvenství Ivan Uchov a mistr světa z roku 2007 Donald Thomas z Baham. Ženské startovní pole doplní Světlana Školinová a Jelena Slesarenková z Ruska a také česká jednička Iva Straková, která mítink v Třinci vynechala kvůli zdravotním problémům se zády.

 

, ČTK/AP

Spolu se Strakovou budou závodit Romana Dubnová a Oldřiška Marešová, jediným domácím skokanem na startu mezi muži bude stejně jako v Třinci Jaroslav Bába.

Od něj se čeká, že po šestém místě v Beskydské laťce tentokrát výrazněji zasáhne do boje o vítězství, který by se měl týkat i Rusů Aleksandera Šustova se Sergejem Mudrovem, nejlepší dvojice z Třince (oba 229 cm).

Vrcholný výkon slibuje i ženská soutěž vzhledem ke startu osmnáctileté Marie Kučinové z Ruska. Ta v Třinci vylepšila juniorské světové maximum v hale na 197 cm a tímto výkonem vede i letošní tabulky. Jen o centimetr méně skočila letos Školinová.

Do Hustopečí zavítá jako host i světový rekordman Javier Sotomayor z Kuby, jenž je nyní ve své zemi atletickým manažerem. Uvidí skákat i svého krajana Victora Moyu, který měl v Třinci problémy s kolenem a zdolal pouze 218 cm.

V Hustopečích začne závod žen v 17:00, potom přijdou na řadu muži.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.