Rubriky:

Atletika

Sprinter Žilka zaostal o pouhou setinu sekundy za limitem pro HME

3. února 2011 23:28 - LINEC

Sprinter Libor Žilka zaostal o pouhou setinu sekundy za nominačním limitem pro účast na halovém mistrovství Evropy v Paříži. Na mítinku v Linci dnes vyhrál běh na 60 metrů v čase 6,69 sekundy.

Jeho kolegyně z Olympu Praha zůstaly za limitem s již větším odstupem. Kateřina Čechová zaběhla šedesátku za 7,41, Iveta Mazáčová byla o tři setiny pomalejší. Limit je v jejich případě 7,33.

Marná byla také snaha dálkařů Romana Novotného a Štěpána Wagnera přidat ke svým letošním maximům (789) centimetr chybějící k limitu. Novotný obsadil výkonem 779 cm druhé místo, třetí Wagner skočil o osm centimetrů méně.

Se snahou o pokoření limitu neuspěl ani překážkář Martin Mazáč. Tréninkový kolega Petra Svobody dosáhl v rozběhu času 7,79 sekundy, od splnění nominačního kritéria ho dělilo devět setin. Ve finále doběhl třetí.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.