Etiopský běžec vyhrál v Bostonu závod i bez ztracené tretry

BOSTON

Ani ztráta tretry hned v prvním kole nezabránila etiopskému běžci Dejenu Gebremeskelovi ve vítězství v závodu na 3000 metrů na halovém mítinku v Bostonu. Jednadvacetiletý vytrvalec v závěru porazil ve spurtu dvojnásobného mistra Evropy Mo Faraha.

Britský reprezentant porážku od soupeře v jedné botě těžce nesl. "Věděl jsem, že běží bez jedné tretry. Myslel jsem, že když za to vezmu, tak odpadne. Ale na konci se kolem mě přehnal, byl to úplně jiný rychlostní stupeň. Takový fofr mě překvapil," uvedl somálský rodák Farah.

Gebremeskel si časem 7:35,37 výrazně vylepšil osobní rekord. "Běžet s jednou botou byla dost dřina," řekl běžec, který absolvoval bez tretry čtrnáct kol.

Halový atletický mítink v Bostonu:
Muži - 60 m: 1. Kimmons 6,60, 300 m: 1. Smith 32,93, míle: 1. Brown (všichni USA) 3:54,81, 3000 m: 1. Gebremeskel (Et.) 7:35,37.
Ženy - 1. Williamsová 7,17, 400 m: 1. Hastingsová 51,88, 800 m: 1. Wrightová (všechny USA) 2:01,01, míle: 1. Munčanová (Srb.) 4:34,46, 3000 m: 1. Kipyegová (Keňa) 8:49,74, tyč: 1. Suhrová (USA) 461.