Rubriky:

Atletika

Atletické mistrovství Evropy v roce 2024 uspořádá Řím

10. listopadu 2020 21:32 - Lausanne/Praha

Atletické mistrovství Evropy v roce 2024 bude v Římě. Italská metropole dostala v on-line hlasování výkonného výboru kontinentální federace přednost před nabídkou Katovic. Závodit se bude na Olympijském stadionu, start a cíl půlmaratonu by organizátoři chtěli umístit do Vatikánu a soutěže ve vrhu koulí před Koloseum.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V Římě se šampionát konal v roce 1974, premiérové ME uspořádalo o 40 let dříve jiné italské město Turín. Letošní mistrovství Evropy v Paříži se neuskutečnilo kvůli pandemii koronaviru. Za dva roky přivítá nejlepší evropské atlety Mnichov.

V příštích dnech by federace měla rozhodnout o pořadatelích dalších atletických šampionátů, například halového ME v roce 2023.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.