Rubriky:

Atletika

Po loňské pauze bude v Turnově opět Memoriál Ludvíka Daňka

31. března 2011 10:18 - TURNOV

Po loňské pauze zaviněné nedostatkem financí se bude letos opět v Turnově konat mezinárodní atletický mítink Memoriál Ludvíka Daňka. Na úterý 24. května si svůj první start v sezóně naplánovala také oštěpařka Barbora Špotáková, světová rekordmanka.

 

Reuters

Hlavním závodem bude ale hod diskem, při kterém tradičně uctí nejlepší diskaři světa památku olympijského vítěze Ludvíka Daňka, který v Turnově v roce 1964 vytvořil světový rekord. Podle manažera mítinku Evropské atletické asociace Imricha Bugára je už jistý start loňského mistra Evropy Piotra Malachowského z Polska, držitele třetího nejlepšího výkonu loňských světových tabulek (69,83 m).

Přijede prý také bronzový medailista z ME Maďar Róbert Fazekas a jeho krajan a čtvrtý z Barcelony Zoltán Kövágó, který hodil loni nejlépe 69,69 metru. Organizátoři se snaží získat do startovní listiny další slavná jména.

Před dvěma lety vyhrál hlavní závod úřadující olympijský vítěz a mistr světa Gerd Kanter, Špotáková tehdy zahájila sezonu hodem dlouhým 65,96 metru. Do Turnova se chystá letos opět také vícebojař Roman Šebrle.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika