Rubriky:

Atletika

Rosolová byla na Diamantové lize sedmá, Frydrych poslední

10. července 2011 21:11 - BIRMINGHAM

Denisa Rosolová obsadila na mítinku atletické Diamantové ligy v Birminghamu sedmé místo v běhu na 400 metrů. Oštěpař Petr Frydrych byl poslední osmý, tyčkařka Jiřina Ptáčníková neskočila základní výšku 431 cm.

 

René Volfík, ČTK

České trio tak nedokázalo navázat na páteční výkony svých reprezentačních kolegů z Paříže, kde se překážkářka Zuzana Hejnová dostala do čela letošních tabulek, zvítězil i výškař Jaroslav Bába a oštěpařka Barbora Špotáková obsadila druhé místo.

Rosolová v závěru čtyřstovky těsně předstihla alespoň jednu soupeřku, časem 51,61 zaostala o téměř půldruhé sekundy za vítěznou Amantle Montshovou z Botswany. Ta s 16 body jasně vévodí průběžnému pořadí disciplíny, Rosolová se s dvěma body nadále dělí o třetí místo.

Frydrych po dvou přešlapech hodil v třetí sérii jen 67,91 metru, což nakonec byl jeho jediný platný pokus v soutěži. S velkou převahou vyhrál dvojnásobný olympijský vítěz Andreas Thorkildsen z Norska, který se výkonem 88,30 dostal na první místo letošních světových tabulek.

To se podařilo také vítězce běhu na 100 metrů překážek Sally Pearsonové z Austrálie (12,48). Na stovce byl podle očekávání nejrychlejší Jamajčan Asafa Powell, časem 9,91 o dvě setiny porazil dotírajícího krajana Nestu Cartera a jasně vládne celkovému pořadí.

Mítink atletické Diamantové ligy v Birminghamu:
Muži:
100 m: 1. Powell 9,91, 2. Carter 9,93, 3. Frater (všichni Jam.) 10,01.
800 m: 1. Kaki (Súd.) 1:44,54, 2. Lewandowski (Pol.) 1:45,47, 3. Laalou (Mar.) 1:45,77.
5000 m: 1. Farah (Brit.) 13:06,14, 2. Rupp (USA) 13:06,86, 3. Merga (Et.) 13:07,63.
400 m př.: 1. Greene (Brit.) 48,20, 2. Jackson (USA) 48,22, 3. Culson (Portor.) 48,34.
Trojskok: 1. Idowu (Brit.) 17,54, 2. Copello 17,12, 3. Girat (oba Kuba) 17,08.
Koule: 1. Armstrong (Kan.) 21,55, 2. Majewski (Pol.) 20,90, 3. Cantwell (USA) 20,86.
Oštěp: 1. Thorkildsen (Nor.) 88,30, 2. De Zordo (Něm.) 83,42, 3. Bannister (Austr.) 82,01, ...8. Frydrych (ČR) 67,91.
Ženy:
200 m: 1. Knightová 22,59, 2. Myersová 22,59, 3. Jeterová (všechny USA) 22,62.
400 m: 1. Montshová (Botsw.) 50,20, 2. Whyteová 50,82, 3. Williamsová-Millsová (obě Jam.) 50,85, ...7. Rosolová (ČR) 51,61.
1500 m: 1. Ucenyová (USA) 4:05,64, 2. Gezahegneová (Et.) 4:05,96, 3. Džamálová (Bahr.) 4:06,39.
100 m př.: 1. Pearsonová (Austr.) 12,48, 2. Carruthersová 12,52, 3. Crawfordová (obě USA) 12,79.
3000 m př.: 1. Assefaová 9:25,87, 2. Ayanaová (obě Et.) 9:30,27, 3. Brittonová (Ir.) 9:37,93.
Výška: 1. Vlašičová (Chorv.) 199, 2. Čičerovová (Rus.) 199, 3. Greenová-Tregarová (Švéd.) 190.
Dálka: 1. Deloachová 678, 2. Reeseová (obě USA) 667, 3. Klišinová (Rus.) 664.
Tyč: 1. Spiegelburgová (Něm.) 466, 2. Bleasdaleová (Brit.) 461, 3. Feofanovová (Rus.) 446, ...Ptáčníková (ČR) neskočila základní výšku.
Disk: 1. Müllerová (Něm.) 65,75, 2. Thurmondová (USA) 62,65, 3. Samuelsová (Austr.) 62,33.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika