Rubriky:

Atletika

Rekordman Bolt: Hlavně se nezranit, čas nehraje roli

22. července 2011 12:59 - MONAKO

Jamajský atlet Usain Bolt nepočítá s tím, že by v letošní sezóně vylepšil svůj světový rekord v běhu na 100 metrů. Důležitější pro něj bude nezranit se a na přelomu srpna a září obhájit oba individuální sprinterské tituly na MS v Tegu.

 

Jan Handrejch, Právo

"Kvůli zraněním a potížím se zády jsem byl v přípravě trochu pozadu. Teď se pokouším dostat do co nejlepší formy," řekl čtyřiadvacetiletý Bolt v Monaku, kde ho v pátek večer na mítinku Diamantové ligy čeká poslední start na stovce před šampionátem v Jižní Koreji. Za týden ve Stockholmu poběží dvoustovku.

Je přesvědčen o tom, že letos se mu nepodaří překonat rekordní čas 9,58 sekundy na stovce, který zaběhl na předloňském MS v Berlíně. "Samozřejmě, každý to ode mne očekává. Ale pro mne je prvotní na mistrovství světa vyhrát, protože v kariéře se počítají právě tahle významná vítězství. Čas nehraje roli," uvedl trojnásobný olympijský vítěz.

Zatím mu patří sedmé místo

Letos s výkonem 9,91 sekundy zatím Boltovi patří ve světových tabulkách až sedmé místo. Pořadí stometrového sprintu vede jeho krajan Asafa Powell (9,78). "Nejsem tam, kde bych chtěl být. Zlepšuje se to, ale k času 9,58 mám pořádně daleko," uznal Bolt.

Spokojený by prý slavný Jamajčan byl s výkonem pod 9,70, kterým se v historii může vedle něho pochlubit už jen Američan Tyson Gay. "To moc lidí neběhá, není to snadné," řekl Bolt s úsměvem. V Monaku by rád překonal Powellův rekord mítinku 9,82 sekundy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika