Ostrava se uchází o pořádání atletického ME družstev v roce 2014

16. prosince 2011 13:47 - OSTRAVA

Ostrava se opět bude ucházet o pořádání mistrovství Evropy družstev mužů a žen v atletice v roce 2014. Město, které je rovněž dějištěm známého atletického mítinku Zlatá tretra, už neúspěšně kandidovalo letos. Přednost dostal britský Gateshead.

 

Jan Kucharčík

Neúspěšná jarní kandidatura na šampionát družstev v roce 2013 organizátorům nevzala elán a tým, který se letos v létě zhostil také pořádání mistrovství Evropy atletů do 23 let, znovu ve spolupráci s Českým atletickým svazem podal přihlášku.

Ostrava skončila v letošní volbě třetí, když vyhrál Gateshead. "My jsme nepatřili k favoritům a nejsme jím ani teď. Velký zálusk si dělá německý Braunschweig, který na jaře skončil druhý před námi. Ale jsme zase o jeden rok zkušenější," řekl dnes novinářům Oldřich Zvolánek z organizačního štábu.

Evropský šampionát družstev, dříve pořádaný jako Evropský pohár, se koná už od roku 1965. Letošní ročník proběhl ve Stockholmu, čeští atleti ve švédské metropoli sestoupili do první ligy.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.