Silvestrovský běh v Sao Paulu vyhrál v dešti Tariku Bekele

SAO PAULO

Tradiční silvestrovský běh v Sao Paulu vyhrál v hustém dešti Etiopan Tariku Bekele, mladší bratr trojnásobného olympijského vítěze Kenenisy. Mezi ženami triumfovala v traťovém rekordu Keňanka Priscah Jeptoová.

Čtyřiadvacetiletý Bekele absolvoval patnáctikilometrovou trať ulicemi největšího brazilského města v čase 43:35. Dostal se tak dosud nejblíže k rekordnímu času Keňana Paula Tergata, jenž v roce vyhrál v čase 43:12.

Vicemistryně světa v maratonu Jeptoová pokořila jako první žena nejen padesátiminutovou hranici, ale dokonce i metu 49 minut. Zaběhla čas 48:48 a rekord své krajanky Alice Timbililiové z předchozího ročníku překonala o půldruhé minuty.

Sedmaosmdesátý ročník závodu Corrida Internacional de Sao Silvestre, který v roce 1953 vyhrál slavný český vytrvalec Emil Zátopek, provázela navzdory nepříznivému počasí jako již tradičně karnevalová atmosféra. Zúčastnilo se 25 000 běžců.