Rubriky:

Atletika

VIDEO: Maslák už řádí i mezi muži. Mít rekordy od stovky po čtvrtku by bylo krásné, zasní se

21. února 2012 07:56 - PRAHA

Když se v neděli ráno Karel Kolář dozvěděl, že po 33 letech už zásluhou Pavla Masláka není českým halovým rekordmanem v běhu na 400 metrů, z míry ho to příliš nevyvedlo. „Člověk je rád, když ten jeho rekord dlouho vydrží, ale ani mě moc nepřekvapilo, že ho Pavel překonal,“ připouští dnes 56letý Kolář.

 

Milan Malíček, Právo

Maslák je totiž strojem na rekordy už od dětství. V dorostu mu na mistrovských tratích patří česká maxima na čtvrtce v hale i venku, mezi juniory na 60 m v hale a na 100 i 200 m venku. Časem 46,14 s si v Gentu v sobotu připsal i první seniorský rekord.

Maslák v úterý slaví teprve své jedenadvacáté narozeniny, může tak atakovat v budoucnu rekordy na venkovních tratích od stovky po čtvrtku. „Mít všechny tři by bylo krásné, i když stovku moc neběhám,“ zasní se nad myšlenkou, že by v této statistice mohl být mužskou obdobou Jarmily Kratochvílové, byť té patří české (a současně světové) maximum i na osmistovce.

Cíl? Čas pod 46 sekund

Kolář zaběhl neoficiální světový rekord 46,21 s na cestě za titulem halového mistra Evropy v roce 1979. „Tehdy to byla třetí čtvrtka ve dvou dnech, navíc jsem od soupeře dostal loktem do žaludku, tak mi po doběhu bylo blbě,“ vybavuje si s úsměvem Kolář, dnes atletický trenér v Turnově a Jablonci a masér.

Maslák naopak rekord zaběhl na mítinku, kde neměl výraznější konkurenci. „Když mu sedne závod a za někým se sveze, může být ještě rychlejší,“ je přesvědčený jeho trenér Dalibor Kupka. „Třeba i pod 46,“ troufá si Maslák, jenž však podle plánů svého kouče bude venku ještě dva roky absolvovat sprinterskou přípravu a na čtvrtku naplno přejde až poté.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika