Šampioni Silnov a Anťuchová byli potrestáni za doping, ale o medaile nepřijdou

8. dubna 2021 00:28 - Lausanne

Olympijští vítězové v atletice Andrej Silnov a Natalia Anťuchová dostali čtyřletý trest za dopingové prohřešky, ale o olympijské medaile nepřijdou. Dnes to oznámila sportovní arbitráž CAS v Lausanne. Oba ruští sportovci byli na základě McLarenovy zprávy o systematickém dopingu loni obviněni z používání zakázaných prostředků nebo pokusu o něj. Ani jeden už nezávodí.

 

Twitter

Silnov vyhrál výškařskou soutěž na OH 2008 v Pekingu. Anťuchová triumfovala o čtyři roky později v závodě na 400 metrů překážek, v němž finišovala na třetím místě Zuzana Hejnová. Pozice české reprezentantky se posouvat nebude, protože o medaile ruští hříšníci nepřijdou. Anťuchová si tak může ponechat i bronz z hladké čtvrtky a stříbro ze čtvrtkařské štafety, které získala v roce 2004 v Aténách.

Na jejich sportovní kariéru nebude mít dnešní verdikt vliv, protože oba od roku 2016 nezávodí. Silnov ale v červnu 2019 odstoupil kvůli vyšetřování AIU z funkce viceprezidenta Ruského atletického svazu.

Nejslavnější čínský dopingový případ se znovu otvírá. Rozbití vzorků kladivem je legendární

Podrobnosti k těmto případům arbitráž nezveřejnila. Byly publikovány v souhrnu různých kauz a odvolání, která se týkají celkem dvanácti Rusů. CAS mimo jiné snížil trest pro výškaře Ivana Uchova ze čtyř let na dva roky a devět měsíců. Olympijské zlato z Londýna 2012 mu ale nevrátil. Mílařce Jeleně Sobolevové dal osmiletý trest, kladivářku Oxanu Kondratěvovou potrestal na čtyři roky a diskvalifikoval ji z pátého místa na MS 2013.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.