Rubriky:

Atletika

Greene vyrovnal rekord na stovce, ale s větrem

1. června 2004 20:49 - PALO ALTO

Američan Maurice Greene zaběhl na mítinku Grand Prix II v Palo Altu stovku za 9,78 sekundy, což by znamenalo vyrovnání světového rekordu, kdyby neměl v zádech nepovolenou podporu větru. A při finálovém běhu foukalo poměrně silně, větroměr ukázal hodnotu 3,7 m/s.

 

www.jura.ch

Greeneovi už letos větrné poryvy pokazily druhý start, zhruba před týdnem v Carsonu mu příroda pomohla k času 9,86, tehdy měl vítr dokonce sílu 4,6 m/s.

"I bez větru mohu být ještě rychlejší," řekl Greene fanouškům v hledišti. "Chtěl jsem začít velmi agresivně a pak už to šlo ve zbytku běhu samo," popsal ze svého pohledu závod, ve kterém jej nevyvedl z míry ani ulitý první start krajana Justina Gatlina.

Greene vypálil z bloků jako blesk a po několika krocích měl všechny soupeře za sebou. V cíli přesně trefil čas Tima Montgomeryho, který je platným světovým maximem.

Montgomerymu v Paříži před necelými dvěma lety pomohl vítr na hranici povolené síly 2,0 m/s. Za bývalým světovým rekordmanem a trojnásobným mistrem světa Greenem se dostal i Gatlin pod hranici deseti sekund (9,91).

Dragilaová srovnala vlastní maximum

K dalším vrcholům mítinku patřila ženská tyčka v podání Stacy Dragilaové, jež se přehoupla přes 470 centimetrů a vyrovnala vlastní letošní maximum sezóny.

Koulařský sektor ovládl John Godina výkonem 21,71 metru. Zařadil se na druhé místo letošních tabulek, stejně jako vítězná dvoustovkařka Latasha Colanderová (22,37), Nicole Teterová na osmistovce se časem 1:58,83 dostala dokonce do čela světového pořadí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika