Johnson: V Soulu brali všichni

10. července 2004 12:43 - TORONTO

Proslulý dopingový hříšník Ben Johnson vyrukoval s tvrzením, že na olympijských hrách v Soulu nebyl zdaleka jediným atletem, který zneužíval podpůrné prostředky. V televizním dokumentu stanice CTV neváhal obvinit celou tehdejší atletickou scénu.

internet

"V Soulu dopovali všichni. Já byl chycen, protože mne moje země málo bránila," vyhlásil dnes dvaačtyřicetiletý kanadský sprinter, který se tehdy jen krátce těšil z olympijského vítězství v běhu na 100 metrů.

Důkazy pro své tvrzení nepředložil, zahraniční komentátoři se domnívají, že Johnsonova slova jsou zase jedním z pomstychtivých výlevů ukřivděného člověka.

Kdysi nejrychlejší muž planety na korejské olympiádě vyhrál finálový závod ve světovém rekordu 9,78 sekundy, už o tři dny později ale o zlato přišel kvůli pozitivnímu testu na anabolický steroid stanozolol. Zlato získal Američan Carl Lewis. V roce 1993 byl Johnson kvůli opakovanému prohřešku světovou federací IAAF potrestán doživotním zákazem startů.

Časová osa: Atletika