Rubriky:

Atletika

Olympijskou výpravu doplnila Hamáčková

18. července 2004 19:58 - LIBEREC

Tyčkařka Pavla Hamáčková bude startovat na olympijských hrách. Na mítinku Mladá Evropa v Liberci v sobotu překonala laťku ve výšce 425 centimetrů, což je mírnější z kritérií pro start v Aténách. Vzhledem k tomu, že halová mistryně světa splnila limit A v loňské sezóně, stačilo jí to k tomu, aby se stala 137. členkou české olympijské výpravy.

 

ČTK/René Volfík

Svěřenkyně Boleslava Patery, která měla dlouhodobé zdravotní problémy s kotníkem, achillovkou a lýtkem, na severu Čech absolvovala pouze dvě postupné výšky. Nejprve skočila 410 centimetrů a poté si nechala nastavit stojany na potřebných 425, které na třetí pokus zdolala.

Po zdolání hranice B-limitu na olympijské hry už Hamáčková v závodu nepokračovala. "Byla ráda, že béčko splnila, a teď se bude soustředit na přípravu na olympiádu. Zdá se, že už se ze zdravotních patálií dostala," dodal Fišer.

V olympijské soutěži tyčkařek tak bude mít Česká republika dvojnásobné zastoupení. Vedle Hamáčkové se již dříve kvalifikovala Kateřina Baďurová, která se letos dostala přes laťku ve výšce 451 centimetrů.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika