Rubriky:

Atletika

Rychnov uvítal Šebrleho jako krále

2. září 2004 16:32 - RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Jako pravého krále přivítal ve čtvrtek před polednem Rychnov nad Kněžnou zlatého olympionika, desetibojaře Romana Šebrleho. Na náměstí, zaplněné bezmála třemi tisícovkami lidí, přijel v kočáře s manželkou Evou a dvouletým synem Štěpánem.

 

PRÁVO/Jiří Bednář

Proč právě Rychnov? Rodák z Lanškrouna tu prožil dětství, navštěvoval základní školu a gymnázium. Hrál tady fotbal, basket a zabýval se i atletikou. Jeho učitelé i trenéři jej uvítali na improvizovaném pódiu a předali mu drobné dárky.

Romana velmi potěšil svazek ředkviček jako připomínka na zážitek z dětství. "Paní učitelka nás jednou se spolužákem poslala ošetřit záhon, ale my jsem ředkvičky vytrhali a snědli. Natě jsme pak nastrkali zpátky do země. Když šla paní učitelka sklízet, byla velmi překvapená, že z úrody nic nezůstalo," vzpomínal atletický král.

Organizátoři připravili několik soutěží, při nichž se Šebrle utkal s mladými rychnovskými sportovci. Prokázal, že si stále ještě tyká s fotbalovým i basketbalovým míčem a poté nestačil vyhovět obrovskému zájmu přítomných o jeho autogram.

Místostarosta Rychnova Miroslav Richter (KDU-ČSL) mu pak předal jako dar města zvon, který je symbolem Rychnova. Poté je kočár odvezl do gymnázia, které chce po Romanovi pojmenovat svou novou sportovní halu.

Jiří Bednář, Právo

Zrušit