Kamínková pošesté za sebou vyhrála běžecké "Běchovice"

Petra Kamínková se stala novou rekordmankou běžeckého závodu Běchovice - Praha. Ve 108. ročníku nejstaršího běhu v Evropě vyhrála už pošesté za sebou, což se dosud nikomu nepodařilo. Mezi muži získal titul Róbert Štefko, který však doběhl do cíle 'až' druhý za Libyjcem Alim Ezayedim.

Kamínková vyhrála zcela suverénně, závodnice AK Olomouc byla časem 35:25 minut téměř o minutu rychlejší než Irena Petříková. "Bylo to těžkých deset kilometrů, běželo se v ostrém protivětru a bylo hodně chladno. Proto taky ten čas o minutu pomalejší než obvykle," komentovala průběh závodu pro svazový web Kamínková, jež hned v pondělí odletí do Dillí na mistrovství světa v půlmaratonu. "Na druhém kilometru jsem zrychlila, když jsem za sebou ucítila Janu Klimešovou," upozornila Kamínková na počáteční aktivitu zkušené soupeřky, která nakonec skončila třetí.

Také Štefko útočil na šesté prvenství na "Běchovicích" a slovenský rodák také poprvé startoval v rámci republikového šampionátu v silničním běhu. Mistrovský titul sice vybojoval, ale v seběhu před Žižkovem neodolal ostrému nástupu libyjského soupeře. Ezayedi vyhrál v čase 30:39, Štefko byl o čtyři vteřiny pomalejší.

Štefko získal za pět měsíců coby občan České republiky už čtvrtý titul mistra republiky. Po triumfech v půlmaratonu, maratonu a na 10.000 m na dráze se tak prosadil i v silničním běhu na 10 kilometrů. Druhé místo v absolutním pořadí jej ale dnes netěšilo: "Mrzí mě, že jsem dneska nevyhrál. Ale je to sport, dneska byl Ali lepší," řekl.

Stříbro z domácího šampionátu si odvezl Pavel Faschingbauer, který časem 30:57 skončil jen těsně za nejrychlejší dvojicí. Bronz patří českobudějovickému Janu Bláhovi (31:24).

Výsledky:
Muži: 1. Ezayedi (Libye) 30:39, 2. Štefko (AK Kroměříž) 30:43, 3. Faschingbauer (USK Praha) 30:57, 4. J. Bláha (Sokol České Budějovice) 31:24, 5. Zouhar (AC Praha 1890) 31:30, 6. Kreisinger (Čtyři Dvory Č. Budějovice) 31:36.
Ženy: 1. Kamínková (AK Olomouc) 35:25, 2. Petříková (Junior Brno) 36:19, 3. Klimešová (AC Čáslav) 36:54, 4. Churáňová (SINGLE Team Praha) 37:58, 5. Doležalová (Tepo Kladno) 38:15, 6. Vlčovská (AC Pardubice) 38:20.
Junioři: 1. Hnilo (ATCS Žďár n. S.) 32:50
Juniorky: 1. Pecková (Lovosice) 40:23.