Rubriky:

Atletika

Mladý vícebojař Helcelet nakonec na halové MS pojede

1. března 2012 12:07 - Praha

Dvacetiletý talentovaný vícebojař Adam Sebastian Helcelet dostal od mezinárodní atletické federace IAAF pozvánku ke startu na halovém mistrovství světa, jež se uskuteční v příštím týdnu od pátku do neděle v Istanbulu. Po odstoupení zraněného Romana Šebrleho tak nakonec přece jen bude v sedmiboji startovat český atlet.

 

Jan Kucharčík

Helcelet měl štěstí. Kvůli zranění odstoupil nejen Šebrle, ale start vzdal také pozvaný Američan Bryan Clay. Další v pořadí v letošních světových tabulkách Rus Arťom Lukjaněnko pozvání potvrdil, s ním by měl závodit jako druhý ruský vícebojař Ilja Škureněv.

Před Helceletem jsou v aktuálních světových tabulkách ještě dva Američané Gunnar Nixon a Gray Horn, ale ti musejí závodit na univerzitním mistrovství USA.

"Určitě to je dobře, pro mladého závodníka to bude velká zkušenost," řekl reprezentační trenér a osobní Helceletův kouč Tomáš Dvořák.

Na osm účastníků doplní startovní pole letošní dva nejlepší haloví vícebojaři Ukrajinec Oleksej Kasjanov a Bělorus Andrej Kravčenko, z loňska mají účast jistou Ashton Eaton z USA, Kubánec Leonel Suárez a Estonec Mikk Pahapill.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika