Mladík Maslák nejlepším Evropanem na čtvrtce: Snad jsem si tu získal respekt

Michal Osoba (Istanbul)Právo

Před měsícem překonal 33 let starý český rekord a v sobotu běžel jako jediný Evropan finále halového mistrovství světa. Jedenadvacetiletý Pavel Maslák má za sebou zimu snů. Na šampionátu v Istanbulu zvládl tři čtvrtky ve dvou dnech a tu poslední finálovou v čase 46,19 s na pátém místě, jen pět setin za svým českým rekordem.

Pavel Maslák (vlevo) na trati v istanbulské hale při halovém MS.

Kam tento výsledek ve své kariéře zařadíte? Máte i bronz z mistrovství Evropy do 23 let...

Tohle by asi mohlo být ještě výš, jako můj nejlepší výsledek.

Jak jste na tom byl se silami? Tak nabitý program jste na velké soutěži dosud nezažil...

Před finále jsem si myslel, že pekelně vytuhnu, nakonec jsem mohl ještě zatahovat. Kdyby se běželo 420 metrů, možná bych byl čtvrtý, ale to jsou kdyby.

Potěšilo vás, jak jste zvládl finálový běh v elitní světové konkurenci?

Myslel jsem, že to půjde lépe, ale takticky jsem běh zvládnul dobře, tak můžu být spokojený. Byl to asi můj nejlepší závod tady, takový plynulý.

Navíc skalp mistra světa z Tegu Kiraniho Jamese také není k zahození...

Určitě, za něj jsem šťastný. Sice nejmladšího, ale největšího favorita. I když si myslím, že se na to v cíli trochu vykašlal.

Co si ze šampionátu odnesete za zkušenosti?

Spoustu. Vím, že na čtvrtku se musí ještě víc makat. Uvidíme, jak to půjde v létě, to jsme se dohodli s trenérem na dvoustovce. Snad si mě budou lidi pamatovat a získal jsem si tu respekt.

To, že jste tu byl ve finále jediným Evropanem, je i příslibem ke kontinentálnímu šampionátu v Helsinkách.

Určitě. Ale zase kdyby to tady byla Evropa, zase by vypadalo jinak. Byli by asi ve finále Britové, bylo by to zase těžší.